Laatuantennin valokuidun tuotevalikoima on taattua laatua huoneistorakentamiseen.


Tuoteperheellämme pystyt toteuttamaan kohteen kokonaisuudessaan talojakamon mekaniikasta, nousukaapelointiin, tarvikkeisiin ja kuitujen päättämiseen.

Tuotteemme ovat tarkasti valikoitu tietoverkkourakoitsijan asennustyötä miettien.

Häntäkuidut ovat saatavilla värisarjana ANSI/TIA 589-C tai yksivärisenä, Loose-Tube tai semitight kuorinnalla. Häntäkuitujen kuitutyyppi on taipuisa G657A1:n ja tämän ansiosta nämä ovat erittäin helppo asentaa valkoiseen kuitupäätekoteloomme. Valokuituadapterien ferruleiden kohdistus on tarkka ja tämän ansiosta liitovaimennukset pysyvät pienenä.

Optinen nousukaapeli 4xSMF on sopiva käytettäväksi niin sisätiloihin kuin ulos.
Kaapeli vaippamateriaali on LSZH, väri valkoinen, paloluokitus B2ca ja kuidut kaapelin sisällä G657A1.

Huoneistorakentamisessa verkot mitataan ja toteutetaan Traficomin määräyksen M65D mukaisesti. Laatuantennilta on saatavilla valokuitujen mittaamiseen, vianetsintään ja päättämiseen olevat laitteet.
mm. Valokuidun hitsauslaite, Tehomittapari, valokuitututka.

Näillä Laatuantennin vaihtoehdoilla jokainen yritys löytää itselleen miellyttävän ja nopean tavan rakentaa kiinteistön valokuituverkko.

Laatuantennin valokuituvalikoima huoneistorakentamiseen:

Snro    
72 731 26 KPK-2×SC-DX-8×11 Kuitupäätekotelo huoneistokeskukseen, valkoinen
72 732 87 LC APC SM 12kpl 1.0m COLOR Häntäkuitu LC APC Värisarja Loose-Tube ANSI/TIA 589-C, 1m
72 732 76 LC APC SM 12kpl 1.0M WHITE Häntäkuitu LC APC Yksivärinen Semitight-tube buffer, 1m
72 732 64 SC APC SM 12kpl 1.0M WHITE Häntäkuitu SC APC Yksivärinen semitight-tube buffer, 1m
72 731 81 LA-OA-SM-LC/APC-DX LC APC SM Duplex Vihreä
72 731 83 LA-OA-SM-LC/APC-QD LC APC SM Quad Vihreä
72 731 70 OA-SM-SC/APC-SX SC APC SM Simplex Vihreä
72 731 72 OA-SM-SC/APC-DX SC APC SM Duplex Vihreä
72 732 53 Kuitujatkossuoja Kuitujatkossuoja holkki 40mm
72 732 54 Kuitujatkossuoja Kuitujatkossuoja holkki 60mm
72 731 50 Peitelevy SC-SX/LC-DPX Peitetulppa Simple/Duplex aukolle
72 731 51 Peitelevy SC-DX/LC-QD Peitetulppa SC-DPX/LC QD aukolle
72 730 76 KPP-RUNKO-HA Kuitupaneeli runko, harmaa
72 730 87 KPP-EL-24xLC-QD-HA Etulevy kuitupaneeliin 24xLC QT aukolla
72 730 83 KPP-EL-24xSC-DPX-HA Etulevy kuitupaneeliin 24xSC DPX aukolla
72 730 78 KPP-TS-HA Törmäyssuoja kuitupaneeliin
02 325 00 LA-OKK-4xSMF-LSZH-K500 Optinen kuitukaapeli sisä/ulko 4xSMF, G657A2, LSZH B2ca
67 112 00 Easysplicer OTDR Valokuitututka OS2 kuitujen mittaamiseen
72 734 69 SLS-50A Optisen Tehon lähetin, 1310/1550nm
72 734 66 OPM-50B Optinen tehomittari 850/1300/1310/1490/1550/1625

 

Rittal TX CableNet -kaappivalikoima

Nyt saatavilla koko TX CableNet -kaappivalikoima, myös teräsovelliset kaapit!

Kuitu kotiin Orbis OptoFiber -valmiskaapeleilla

Orbis OptoFiber on Orbis Oy:n omassa tuotannossaan valmistama neljäkuituinen FTTH-valmiskaapeli, jota käytetään nousukaapelina talojakamosta huoneistojakamoon, kun rakennetaan kiinteistön valokuituverkkoa.

Wi-Tek WI-LTE113-O on 4G-reititin integroidulla suunta-antennilla

WI-LTE113-O-reititin on helppo tapa järjestää vahva 4G-yhteys kotiin tai etätoimistoon. Ulkoasennukseen soveltuvan reitittimen suunta-antenni vahvistaa LTE (4G) -yhteyttä.